הוסף לרשימת משאלות

מהי דלתא?
דלתא הוא היחס המשווה את השינוי במחיר הנכס, לבין השינוי המקביל במחיר הנגזרת שלו. לדוגמא, אם לאופציה יש ערך דלתא של 0.75, המשמעות היא שאם המניה הבסיסית תעלה במחיר של $ 1 למניה, האופציה עליה תעלה ב- $ 0.75 למניה, כל השאר יהיה שווה.

נקודות מפתח

 • דלתא מבטאת את כמות השינויים במחיר הנגזרת בהתבסס על מחיר נייר הערך הבסיסי (למשל, מניה).
 • דלתא יכולה להיות חיובית או שלילית, להיות בין 0 ל -1 עבור אופציית CALL ושלילית 1 עד 0 עבור אופציית PUT.
 • מרווח דלתא הוא אסטרטגיית מסחר באופציות בה סוחר מקים פוזיציה במיקום דלתא ניטראלי על ידי קנייה ומכירה של אופציות במקביל ליחס הניטרלי.
 • הכלי הנפוץ ביותר ליישום אסטרטגיית מרווח דלתא הוא calendar spread, הכוללת בניית מיקום דלתא ניטראלי באמצעות אופציות עם תאריכי תפוגה שונים.

דלתא הוא היחס המשווה את השינוי במחיר הנכס, לבין השינוי המקביל במחיר הנגזרת שלו.

 

הבנת דלתא

ערכי דלתא יכולים להיות חיוביים או שליליים בהתאם לסוג האופציה. לדוגמא, הדלתא של אופציית CALL נעה תמיד בין 0 ל -1 מכיוון שכאשר נכס הבסיס עולה, אופציית CALL עולות. דלתות של אופציות PUT נעות תמיד בין מינוס 1 ל -0 וככל שנכס הבסיס עולה, ערך אופציות PUT יורד.

לדוגמא, אם לאופציית PUT יש דלתא של מינוס 0.33, ומחיר נכס הבסיס עולה ב -1 דולר, מחיר אופציית PUT יירד ב -0.33 דולר. מבחינה טכנית, שווי הדלתא של האופציה הוא הנגזרת הראשונה של שווי האופציה ביחס למחיר נייר הערך הבסיסי. דלתא משמשת לעתים קרובות באסטרטגיות גידור ומכונה גם יחס גידור.

שיקולים מיוחדים

דלתא הוא משתנה חשוב הקשור למודל התמחור בו משתמשים מוכרי האופציות. מוכרי אופציות מקצועיים קובעים כיצד לתמחר את האופציות שלהם על סמך דגמים מתוחכמים הדומים לעיתים קרובות למודל Black-Scholes. דלתא היא משתנה מרכזי במודלים אלה כדי לסייע לרוכשי האופציות והמוכרים כאחד מכיוון שהיא יכולה לעזור למשקיעים ולסוחרים לקבוע כיצד עשויים להשתנות מחירי האופציות מכיוון שמחיר נייר הערך הבסיסי משתנה.

חישוב הדלתא נעשה בזמן אמת על ידי אלגוריתמים ממוחשבים המפרסמים ברציפות ערכי דלתא לקהל. ערך הדלתא של אופציה משמש לעתים קרובות סוחרים ומשקיעים בכדי ליידע את בחירותיהם לקנייה או מכירה של אופציות.

ההתנהגות של דלתא של אופציית מכירה היא מאוד צפויה והיא שימושית מאוד למנהלי תיקים, סוחרים, מנהלי קרנות גידור ומשקיעים בודדים.

התנהגות דלתא של אופציית CALL תלויה בשאלה האם האופציה היא “בתוך הכסף” (כרגע רווחית), “בכסף” (מחיר המימוש שלה שווה כיום למחיר המניה הבסיסי) או “מחוץ לכסף” (כרגע לא רווחי). אופציות CALL בתוך הכסף מתקרבות ל -1 ככל שתוקף התפוגה שלהן מתקרב. לאופציות CALL שהיא בכסף בדרך כלל יש דלתא של 0.5, והדלתא של אופציית CALL מחוץ לכסף מתקרבת ל 0 כשהתפוגה מתקרבת. ככל שאופציית הקנייה עמוקה יותר בכסף, הדלתא תהיה קרובה יותר ל -1, וככל שהאופציה תתנהג כמו נכס הבסיס.

התנהגויות דלתא של אופציות PUT תלויות גם אם האופציה היא “בתוך הכסף”, “בכסף” או “מחוץ לכסף” והן הפוכות מאופציות CALL. אפשרויות המכירה בתוך הכסף מתקרבות ל מינוס 1 ככל שמתקרב התפוגה. לאופציות מכירה בכסף יש בדרך כלל דלתא של מינוס 0.5, והדלתא של אופציות מחוץ לכסף מתקרבת ל 0 ככל שמתקרב התפוגה. ככל שאופציית PUT עמוקה יותר בכסף, כך הדלתא תהיה קרובה יותר ל מינוס 1.

1 דלתא באופציות⁩

1
מה לומדים בקורס דלתא⁩
5 דקות
2
מה זה דלתא⁩
4 דקות
3
דלתא ושרשראות אופציות⁩
6 דקות
4
דלתא ואנליזת סיכון סיכוי⁩
7 דקות
5
גמא⁩
6 דקות
6
כיוון הפוזיציה הבודדת וציפיית הסוחר⁩
6 דקות
7
כיוון תיק אופציות וציפיית הסוחר⁩
11 דקות

דלתא ומחירי מימוש שונים⁩

1
דלתא וסיכויי האופציה⁩
5 דקות
2
דלתא ITM⁩
4 דקות
3
דלתא ATM⁩
3 דקות
4
דלתא OTM⁩
8 דקות
5
דלתא ותאריכי מימוש שונים⁩
4 דקות

דלתא והאסטרטגיות

1
עקומת הדלתא ואופציית Call⁩
4 דקות
2
השפעת דלתא על קונה אופציית Call⁩
4 דקות
3
השפעת דלתא על מוכר אופציית Call⁩
7 דקות
4
עקומת הדלתא ואופציית Put⁩
2 דקות
5
השפעת דלתא על קונה אופציית Put⁩
5 דקות
6
השפעת דלתא על מוכר אופציית Put⁩
5 דקות

דלתא ניוטרל⁩

1
מה נלמד בחלק הזה⁩
3 דקות
2
דלתא ניוטרל בפוזיציה בודדת⁩
8 דקות
3
דלתא ניוטרל בתיק אופציות⁩
11 דקות

דוגמאות של דלתא על אסטרטגיות⁩

1
דוגמאות של דלתה בפוזיציה בודדת 1⁩
3 דקות
2
דוגמאות של דלתה בפוזיציה בודדת 2⁩
5 דקות

סיום ומעבר לקורס הבא⁩

1
סיום קורס⁩
2 דקות
זה לא משנה אם אתה סוחר מתחיל או סוחר כבר הרבה שנים, תמיד יש מה ללמוד. גם אם אתה סוחר כבר הרבה שנים, כנראה שאתה סוחר רק בתחום אחד, לדוגמה, מניות או חוזים. אבל בשוק ההון יש עוד הרבה תחומים כמו אופציות, מטח, איגרות חוב. וגם אם אתה רוצה להמשיך לסחור במניות, זה בסדר, אתה יכול לשכלל את היכולת שלך ולעבור למסחר אלגוריתמי.
אנחנו מלמדים את הסטודנטים שלנו לסחור באמצעות מערכות אשר ניתנות להורדה בחינם ואשר ניתן ללמוד ולבצע בהם סימולציות מסחר לצורך אימון. אולם, אם אתם ממשיכים למסחר בכסף אמיתי יהיו לכם עלויות נוספות אשר תשלמו לקבלת מידע בזמן אמת. ברוב המקרים, אם תפתחו חשבון מסחר, תהיה לכם עלות מינימלית לקבלת נתונים.
כן, אם אתם רוכשים מנוי לכל החיים תהיה לכם אפשרות לראות את כל הקורסים שלנו ואת כל הקורסים שנפיץ בעתיד. בנוסף, תהיה לכם גם גישה לאינדיקטורים ייחודיים שאנחנו מפתחים ואסטרטגיות למסחר אוטומטי.
אנחנו מלמדים לסחור בכסף אמיתי ברוב הקורסים. בקורסים של ניהול פוזיציות והלכה למעשה יש דוגמאות ממסחר בכסף אמיתי. אולם בדוגמאות שאנו מסבירים בצורה טכנית כיצד לבצע כניסה ומיד לאחר מכן יציאה מפוזיציות לשם הדגמה אנו מבצעים זאת בחשבון מדומה.
הרבה, הרבה מאוד. אנחנו לא סתם עוד מרצה לשוק ההון שמעולם לא עבד בגוף פיננסי. אנחנו עבדנו בגופים פיננסים הרבה מאוד שנים ומכירים את אופן קבלת ההחלטות של הגופים המוסדיים אשר הם המנוע של שוק ההון. אנחנו גם מכירים את הצד השני של המסחר שהוא הבק-אופיס ולא רק את ה Front Office. יש לנו ידע באפיון תהליכים מורכבים, בניית מערכות מסחר, ניהול בסיסי נתונים פיננסי וידע רב במערכות מסחר מתקדמות כגון בלומברג ורוייטרס. האם יש קורסים חינם?
כן, יש הרבה קורסים בחינם יש הרבה קורסים מקוצרים, ויש הרבה חלקים מקורסים גדולים אשר ניתנים בחינם מומלץ להיות מנוי אתם יכולים לרכוש כל קורס בנפרד, אולם, מומלץ לרכוש מנוי אשר נותן לכם גישה לכל הקורסים שלנו ללא הגבלה.
באופציות אנחנו מלמדים לסחור במערכת שנקראת think or swim שלדעתנו אחד המערכות המובילות בעולם למסחר באופציות, אבל כמובן שאתם יכולים להשתמש במערכות אחרות של ברוקרים אחרים כי אנחנו מלמדים קונספט ואת הקונספט הזה אפשר לקחת לתוכנה אחרת ולסחור שם באותה מידה וליישם שם את הטכניקות שאנחנו מלמדים.
תכנית מסחר באופציות היא מאוד מורכבת וצריך לעבוד לפי שלבים, לכן אנחנו בנינו תכנית מסודרת לסוחרים מתחילים אשר מתחילים לי מיסודות המסחר ואז מתקדמים לאסטרטגיות וכמובן הלכה למעשה. גם אם אתם סוחרים מקצועיים באופציות, אתם יכולים ללמוד דברים חדשים, כי אנחנו משלבים טכניקות חדשות של ניהול תיקים בתוך הקורסים שלנו וזה משהו חדשני ויתכן שלא הכרתם לפני זה וכמובן יכול לעזור לכם להיות רווחיים יותר.
תכנית מסחר באופציות היא מאוד מורכבת וצריך לעבוד לפי שלבים, לכן אנחנו בנינו תכנית מסודרת לסוחרים מתחילים אשר מתחילים לי מיסודות המסחר ואז מתקדמים לאסטרטגיות וכמובן הלכה למעשה. גם אם אתם סוחרים מקצועיים באופציות, אתם יכולים ללמוד דברים חדשים, כי אנחנו משלבים טכניקות חדשות של ניהול תיקים בתוך הקורסים שלנו וזה משהו חדשני ויתכן שלא הכרתם לפני זה וכמובן יכול לעזור לכם להיות רווחיים יותר.

הסבר כללי על הקורס, מערכות ושימוש בנתונים

— 01 ינואר 2022

 • לחץ כאן למדריך אסטרטגיות
 • אינדיקטורים באופציות לחץ כאן
 • בקורס זה מתבצעות הדגמות במערכת Thinkorswim
 • בקורס זה מתבצעות דוגמאות גם בכסף אמיתי וגם בכסף מדומה
 • לצורך הדגמה אין לראות בפעולות אלו המלצה לרכישה של אסטרטגיות, מסחר בשוק ההון הוא מסוכן ולכן צריך לראות את דף סיכוני מסחר לפני שסוחרים בכסף אמיתי
 • קורס זה הוא חלק ראשון מתוך מספר חלקים, צריך לראות את כל חלקי הקורסים על מנת להבין טוב את תחום המסחר.
 • רכישת חבילת קורסים הדרך המשתלמת ביותר ללמוד במרכז ללימודי שוק ההון, לרכוש חבילה של קורסים, או לרכוש את כל הקורסים במחיר מוזל לכל החיים


היה הראשון להוסיף חוות דעת.

בבקשה, התחבר כדי להשאיר חוות דעת
אופציות חלק 11 – דלתא ונכס הבסיס
מחיר:
₪500 ₪250