הוסף לרשימת משאלות

אופציות חלק 3 – מוכר אופציית Call חלק א׳

הצד השני של אופציית Call – צד מוכר האופציות

משקיע יבחר למכור אופציית Call אם התחזית שלו על נכס ספציפי היא דובית, בניגוד לתחזית השורית של קונה קול. רוכש אופציית רכש משלם פרמיה לכותב עבור הזכות לקנות את נכס הבסיס במחיר מוסכם במקרה שמחיר הנכס גבוה ממחיר המימוש. במקרה זה, מוכר האופציות יזכה לשמור על הפרמיה אם המחיר ייסגר מתחת למחיר המימוש.

מהי אופציית CALL?
אופציות CALL הן חוזים פיננסיים המעניקים לקונה האופציה את הזכות, אך לא את החובה, לקנות מניה, איגרות חוב, סחורה או נכס או מכשיר אחר במחיר מוגדר תוך פרק זמן מסוים. המניה, האג”ח או הסחורה נקראים נכס הבסיס. קונה CALL מרוויח כאשר נכס הבסיס עולה במחיר.

דוגמא
המוכר של MSFT 18 ינואר 70.00 Call יקבל פרמיה של $6.20 מקונה קול. במקרה שמחיר השוק של MSFT יורד מתחת ל-70.00$, הקונה לא יממש את אופציית הרכש והתמורה של המוכר תהיה 6.20$. אם מחיר השוק של MSFT עולה מעל 70.00$, לעומת זאת, מוכר קול מחויב למכור מניות MSFT לקונה קול במחיר המימוש הנמוך יותר, שכן סביר שרוכש השיחה יממש את האופציה שלו לקנות את המניות ב-$70.00.

נקודות מפתח

  • אופציית CALL היא חוזה אופציה המעניק לבעלים את הזכות, אך לא את החובה, לקנות סכום מוגדר של נייר ערך בבסיס במחיר מוגדר בתוך זמן מוגדר.
  • המחיר שצוין נקרא מחיר המימוש והזמן שצוין שבמהלכו מתבצעת מכירה הוא תפוגתו או זמן לפדיון.
  • ניתן לרכוש אופציות להתקשרות לצורך ספקולציות, או למכור אותן לצורכי הכנסה. ניתן לשלב אותם גם לשימוש באסטרטגיות התפשטות או שילוב.

יסודות אופציית CALL

באופציות על מניות, אופציות קניות נותנות למחזיק את הזכות לקנות 100 מניות של חברה במחיר ספציפי, המכונה מחיר המימוש, עד למועד מוגדר, המכונה תאריך התפוגה.

לדוגמא, חוזה אופציית CALL יחידה עשוי לתת למחזיק את הזכות לקנות 100 מניות אפל ב 100 דולר עד לתאריך התפוגה בעוד שלושה חודשים. ישנם תאריכי תפוגה רבים ומחירי מימוש לבחירת הסוחרים. ככל שערך מניות אפל עולה, מחיר חוזה האופציה עולה, ולהיפך. הרוכש באופציית הרכש רשאי להחזיק בחוזה עד לתאריך התפוגה, ובאותה נקודה הוא יכול לקבל מסירה של 100 מניות או למכור את חוזה האופציות בכל נקודה לפני תאריך התפוגה במחיר השוק של החוזה באותו זמן.

 

מבוא לאופציית CALL - פרספקטיבה של מוכר

1
מה נלמד בחלק זה
2 דקות
2
הגדרת מוכר אופציית Call – בעולם הפיננסי האמיתי
3 דקות
3
הגדרת מוכר אופציית Call – בעולם הנדלן
3 דקות
4
ניתוח רווח והפסד באופציה – צד המוכר
4 דקות
5
ניתוח רווח והפסד באופציה – צד המוכר – תרחישים
6 דקות
6
ניתוח רווח והפסד באופציה – עולם הנדלן – צד המוכר
4 דקות
7
ניתוח רווח והפסד באופציה צד המוכר – T+0
4 דקות

שרשרת אופציות - פרספקטיבה של מוכר

1
מה נלמד בחלק זה
2 דקות
2
בניית רשימה למסחר
7 דקות
3
שרשרת האופציות ומוכר אופציה – צד מוכר אופציית Call
4 דקות
4
ערך פנימי וערך חיצוני – צד מוכר אופציית Call
6 דקות
5
ערך פנימי וערך חיצוני תאריכי מימוש שונים – צד מוכר אופציית Call
5 דקות
6
אופציה בכסף וגרף הסיכון – צד מוכר אופציית Call
7 דקות
7
אופציה בתוך הכסף וגרף הסיכון – צד מוכר אופציית Call
4 דקות
8
אופציה מחוץ לכסף וגרף הסיכון – צד מוכר אופציית Call
5 דקות
9
אופציה בכסף, בתוך ומחוץ בעולם הנדלן – צד מוכר אופציית Call
5 דקות
10
השפעת מחיר נכס הבסיס על מיקום מחיר המימוש
4 דקות
11
גרפי סיכון של תאריכי פקיעה שונים – צד מוכר אופציית Call
7 דקות
12
תשלום פרמיה באופציה – תאריכי פקיעה בעולם הנדלן – צד מוכר
4 דקות

אופציות חלק 4 – מוכר אופציית Call חלק ב׳

1
אופציות חלק 4 – מוכר אופציית Call חלק ב׳
זה לא משנה אם אתה סוחר מתחיל או סוחר כבר הרבה שנים, תמיד יש מה ללמוד. גם אם אתה סוחר כבר הרבה שנים, כנראה שאתה סוחר רק בתחום אחד, לדוגמה, מניות או חוזים. אבל בשוק ההון יש עוד הרבה תחומים כמו אופציות, מטח, איגרות חוב. וגם אם אתה רוצה להמשיך לסחור במניות, זה בסדר, אתה יכול לשכלל את היכולת שלך ולעבור למסחר אלגוריתמי.
אנחנו מלמדים את הסטודנטים שלנו לסחור באמצעות מערכות אשר ניתנות להורדה בחינם ואשר ניתן ללמוד ולבצע בהם סימולציות מסחר לצורך אימון. אולם, אם אתם ממשיכים למסחר בכסף אמיתי יהיו לכם עלויות נוספות אשר תשלמו לקבלת מידע בזמן אמת. ברוב המקרים, אם תפתחו חשבון מסחר, תהיה לכם עלות מינימלית לקבלת נתונים.
כן, אם אתם רוכשים מנוי לכל החיים תהיה לכם אפשרות לראות את כל הקורסים שלנו ואת כל הקורסים שנפיץ בעתיד. בנוסף, תהיה לכם גם גישה לאינדיקטורים ייחודיים שאנחנו מפתחים ואסטרטגיות למסחר אוטומטי.
אנחנו מלמדים לסחור בכסף אמיתי ברוב הקורסים. בקורסים של ניהול פוזיציות והלכה למעשה יש דוגמאות ממסחר בכסף אמיתי. אולם בדוגמאות שאנו מסבירים בצורה טכנית כיצד לבצע כניסה ומיד לאחר מכן יציאה מפוזיציות לשם הדגמה אנו מבצעים זאת בחשבון מדומה.
הרבה, הרבה מאוד. אנחנו לא סתם עוד מרצה לשוק ההון שמעולם לא עבד בגוף פיננסי. אנחנו עבדנו בגופים פיננסים הרבה מאוד שנים ומכירים את אופן קבלת ההחלטות של הגופים המוסדיים אשר הם המנוע של שוק ההון. אנחנו גם מכירים את הצד השני של המסחר שהוא הבק-אופיס ולא רק את ה Front Office. יש לנו ידע באפיון תהליכים מורכבים, בניית מערכות מסחר, ניהול בסיסי נתונים פיננסי וידע רב במערכות מסחר מתקדמות כגון בלומברג ורוייטרס. האם יש קורסים חינם?
כן, יש הרבה קורסים בחינם יש הרבה קורסים מקוצרים, ויש הרבה חלקים מקורסים גדולים אשר ניתנים בחינם מומלץ להיות מנוי אתם יכולים לרכוש כל קורס בנפרד, אולם, מומלץ לרכוש מנוי אשר נותן לכם גישה לכל הקורסים שלנו ללא הגבלה.
באופציות אנחנו מלמדים לסחור במערכת שנקראת think or swim שלדעתנו אחד המערכות המובילות בעולם למסחר באופציות, אבל כמובן שאתם יכולים להשתמש במערכות אחרות של ברוקרים אחרים כי אנחנו מלמדים קונספט ואת הקונספט הזה אפשר לקחת לתוכנה אחרת ולסחור שם באותה מידה וליישם שם את הטכניקות שאנחנו מלמדים.
תכנית מסחר באופציות היא מאוד מורכבת וצריך לעבוד לפי שלבים, לכן אנחנו בנינו תכנית מסודרת לסוחרים מתחילים אשר מתחילים לי מיסודות המסחר ואז מתקדמים לאסטרטגיות וכמובן הלכה למעשה. גם אם אתם סוחרים מקצועיים באופציות, אתם יכולים ללמוד דברים חדשים, כי אנחנו משלבים טכניקות חדשות של ניהול תיקים בתוך הקורסים שלנו וזה משהו חדשני ויתכן שלא הכרתם לפני זה וכמובן יכול לעזור לכם להיות רווחיים יותר.
תכנית מסחר באופציות היא מאוד מורכבת וצריך לעבוד לפי שלבים, לכן אנחנו בנינו תכנית מסודרת לסוחרים מתחילים אשר מתחילים לי מיסודות המסחר ואז מתקדמים לאסטרטגיות וכמובן הלכה למעשה. גם אם אתם סוחרים מקצועיים באופציות, אתם יכולים ללמוד דברים חדשים, כי אנחנו משלבים טכניקות חדשות של ניהול תיקים בתוך הקורסים שלנו וזה משהו חדשני ויתכן שלא הכרתם לפני זה וכמובן יכול לעזור לכם להיות רווחיים יותר.

הסבר כללי על הקורס, מערכות ושימוש בנתונים

— 01 ינואר 2021

  • בקורס זה מתבצעות הדגמות במערכת Thinkorswim
  • בקורס זה מתבצעות דוגמאות גם בכסף אמיתי וגם בכסף מדומה
  • לצורך הדגמה אין לראות בפעולות אלו המלצה לרכישה של אסטרטגיות, מסחר בשוק ההון הוא מסוכן ולכן צריך לראות את דף סיכוני מסחר לפני שסוחרים בכסף אמיתי
  • קורס זה הוא חלק ראשון מתוך מספר חלקים, צריך לראות את כל חלקי הקורסים על מנת להבין טוב את תחום המסחר.
  • רכישת חבילת קורסים הדרך המשתלמת ביותר ללמוד במרכז ללימודי שוק ההון, לרכוש חבילה של קורסים, או לרכוש את כל הקורסים במחיר מוזל לכל החיים


היה הראשון להוסיף חוות דעת.

בבקשה, התחבר כדי להשאיר חוות דעת
אופציות חלק 3 – מוכר אופציית Call חלק א׳
מחיר:
₪500 ₪250