הוסף לרשימת משאלות

אופציית PUT היא חוזה המעניק לבעלים את הזכות, אך לא את החובה, למכור נייר ערך הבסיסי במחיר שנקבע מראש במסגרת זמן מוגדרת. מחיר קבוע מראש זה שרוכש אופציית המכירה יכול למכור בו נקרא מחיר המימוש.

אופציות PUT נסחרות על נכסי בסיס שונים, כולל מניות, מטבעות, אג”ח, סחורות, חוזים עתידיים ומדדים. ניתן לעמוד מול אופציית מכר עם אופציית רכש, המעניקה למחזיק את הזכות לקנות את הבסיס במחיר מוגדר, או לפני תאריך התפוגה של חוזה האופציות.

נקודות מפתח

אופציות מכירה מקנות למחזיקי האופציה את הזכות, אך לא את החובה, למכור סכום מוגדר של נייר ערך הבסיסי במחיר מוגדר במסגרת זמן מוגדרת.
אפשרויות מכירה זמינות במגוון רחב של נכסים, כולל מניות, אינדקסים, סחורות ומטבעות.
מחירי אופציית מכירה מושפעים משינויים במחיר נכס הבסיס, מחיר סטיית האופציה, ריקבון זמן, שיעורי ריבית ותנודתיות.
אופציות המכר עולות בערכן ככל שנכס הבסיס יורד במחיר, ככל שהתנודתיות של מחיר הנכס הבסיס עולה, וככל שרבי הריבית יורדים.
הם מאבדים ערך כאשר נכס הבסיס עולה במחיר, כאשר התנודתיות של מחיר נכס הבסיס פוחתת, ככל שעולים שיעורי הריבית וככל שמתקרב זמן התפוגה.

נקודות מפתח

  • אופציות מכירה מקנות למחזיקי האופציה את הזכות, אך לא את החובה, למכור סכום מוגדר של נייר ערך הבסיסי במחיר מוגדר במסגרת זמן מוגדרת.
  • אפשרויות מכירה זמינות במגוון רחב של נכסים, כולל מניות, אינדקסים, סחורות ומטבעות.
  • מחירי אופציית מכירה מושפעים משינויים במחיר נכס הבסיס, מחיר סטיית האופציה, ריקבון זמן, שיעורי ריבית ותנודתיות.
  • אופציות המכר עולות בערכן ככל שנכס הבסיס יורד במחיר, ככל שהתנודתיות של מחיר הנכס הבסיס עולה, וככל שרבי הריבית יורדים.
  • הם מאבדים ערך כאשר נכס הבסיס עולה במחיר, כאשר התנודתיות של מחיר נכס הבסיס פוחתת, ככל שעולים שיעורי הריבית וככל שמתקרב זמן התפוגה.

אופציית PUT היא חוזה המעניק לבעלים את הזכות, אך לא את החובה, למכור נייר ערך הבסיסי במחיר שנקבע מראש במסגרת זמן מוגדרת.

 

יסודות אופציית PUT

כיצד פועלת אופציית מכר?
אופציית מכירה הופכת להיות יקרה יותר ככל שמחיר המניה הבסיסי יורד. לעומת זאת, אופציית מכירה מאבדת מערכה ככל שעולה המחיר של נכס הבסיס. כאשר הם ממומשים, אפשרויות המכירה מספקות מיקום קצר בנכס הבסיס. מסיבה זו, הם משמשים בדרך כלל למטרות גידור או להשערות על פעולות מחיר שלילי.

משקיעים משתמשים לעיתים קרובות באופציות מכירה באסטרטגיית ניהול סיכונים המכונה מכשיר מגן. אסטרטגיה זו משמשת כצורת ביטוח השקעות; נעשה שימוש באסטרטגיה זו כדי להבטיח שהפסדים בנכס הבסיס לא יעלו על סכום מסוים.

באופן כללי, ערכה של אופציית מכירה פוחת ככל שמתקרב זמן התפוגה בגלל ההשפעה של ריקבון הזמן. ריקבון הזמן מואץ ככל שמועד האופציה לפקיעה מתקרב מכיוון שיש פחות זמן לממש רווח מהמסחר. כאשר אופציה מאבדת את ערך הזמן שלה, הערך הפנימי נותר. שווי פנימי של אופציה שווה ערך להפרש בין מחיר ההמרה למחיר המניה הבסיסי. אם לאופציה יש ערך מהותי, היא מכונה הכסף (ITM).

מחוץ לכסף (OTM) ובכסף (ATM) לאופציות מכר אין ערך מהותי משום שאין תועלת במימוש האופציה. למשקיעים יש אפשרות למכור את המניה במחיר השוק הגבוה כיום, במקום לממש את אופציית הכסף במחיר מימוש לא רצוי. עם זאת, מחוץ לשוק הדובים, מכירת אופציה בדרך כלל מסוכנת יותר מאשר אופציית קנייה.

ערך זמן, או ערך חיצוני, בא לידי ביטוי בפרמיה של האופציה. אם מחיר המימוש של אופציית מכר הוא 20 דולר, והבסיס הוא המניה אשר נסחר כרגע ב -19 דולר, יש 1 דולר ערך פנימי באופציה. אך אופציית המכירה עשויה להיסחר במחיר של 1.35 דולר. 0.35 $ הנוספים הם ערך זמן, שכן מחיר המניה הבסיסי עשוי להשתנות לפני שתוקף האופציה יפוג. ניתן לשלב אופציית מכירה שונות על אותו נכס הבסיס ליצירת מרווחים.

ישנם מספר גורמים שיש לזכור כשמדובר במכירת אופציות מכר. חשוב להבין את ערכו ורווחיותו של חוזה אופציה כאשר בוחנים עסקאות, אחרת אתה מסתכן במניה שעוברת את נקודת הרווחיות

רווח או הפסד ב T+0

1
למכור ב T+0
6 דקות
2
הדמייה של ירידה חדה בשוק
5 דקות
3
רווח או הפסד במחיר מימוש שונים ו T+0
8 דקות
4
רווח או הפסד בתאריכי מימוש שונים ו T+0
4 דקות

תרחישי רווח והפסד

1
מה נלמד בחלק זה
4 דקות
2
מחיר נכס הבסיס עולה
4 דקות
3
מחיר נכס הבסיס נשאר במקום
3 דקות
4
מחיר נכס הבסיס יורד
4 דקות

קניה ומכירה של אופציית Put

1
תירגול של קניית אופצית Put
6 דקות
2
יצירת רשימת מניות למסחר באופציות
7 דקות
3
פרומו לקורס אלגו על ה SPY
6 דקות
4
שילוב 3 אינדיקטורים לקניית אופציית Put
5 דקות
5
קניית אופצית Put על VIX
6 דקות
6
סגירת פוזיציה על ה VIX
4 דקות
7
למה פותחים פוזיציה על ה VIX
4 דקות

סיכום

1
הזדמנויות באופציות
6 דקות
2
להמשיך לחלק 7
4 דקות
זה לא משנה אם אתה סוחר מתחיל או סוחר כבר הרבה שנים, תמיד יש מה ללמוד. גם אם אתה סוחר כבר הרבה שנים, כנראה שאתה סוחר רק בתחום אחד, לדוגמה, מניות או חוזים. אבל בשוק ההון יש עוד הרבה תחומים כמו אופציות, מטח, איגרות חוב. וגם אם אתה רוצה להמשיך לסחור במניות, זה בסדר, אתה יכול לשכלל את היכולת שלך ולעבור למסחר אלגוריתמי.
אנחנו מלמדים את הסטודנטים שלנו לסחור באמצעות מערכות אשר ניתנות להורדה בחינם ואשר ניתן ללמוד ולבצע בהם סימולציות מסחר לצורך אימון. אולם, אם אתם ממשיכים למסחר בכסף אמיתי יהיו לכם עלויות נוספות אשר תשלמו לקבלת מידע בזמן אמת. ברוב המקרים, אם תפתחו חשבון מסחר, תהיה לכם עלות מינימלית לקבלת נתונים.
כן, אם אתם רוכשים מנוי לכל החיים תהיה לכם אפשרות לראות את כל הקורסים שלנו ואת כל הקורסים שנפיץ בעתיד. בנוסף, תהיה לכם גם גישה לאינדיקטורים ייחודיים שאנחנו מפתחים ואסטרטגיות למסחר אוטומטי.
אנחנו מלמדים לסחור בכסף אמיתי ברוב הקורסים. בקורסים של ניהול פוזיציות והלכה למעשה יש דוגמאות ממסחר בכסף אמיתי. אולם בדוגמאות שאנו מסבירים בצורה טכנית כיצד לבצע כניסה ומיד לאחר מכן יציאה מפוזיציות לשם הדגמה אנו מבצעים זאת בחשבון מדומה.
הרבה, הרבה מאוד. אנחנו לא סתם עוד מרצה לשוק ההון שמעולם לא עבד בגוף פיננסי. אנחנו עבדנו בגופים פיננסים הרבה מאוד שנים ומכירים את אופן קבלת ההחלטות של הגופים המוסדיים אשר הם המנוע של שוק ההון. אנחנו גם מכירים את הצד השני של המסחר שהוא הבק-אופיס ולא רק את ה Front Office. יש לנו ידע באפיון תהליכים מורכבים, בניית מערכות מסחר, ניהול בסיסי נתונים פיננסי וידע רב במערכות מסחר מתקדמות כגון בלומברג ורוייטרס. האם יש קורסים חינם?
כן, יש הרבה קורסים בחינם יש הרבה קורסים מקוצרים, ויש הרבה חלקים מקורסים גדולים אשר ניתנים בחינם מומלץ להיות מנוי אתם יכולים לרכוש כל קורס בנפרד, אולם, מומלץ לרכוש מנוי אשר נותן לכם גישה לכל הקורסים שלנו ללא הגבלה.
באופציות אנחנו מלמדים לסחור במערכת שנקראת think or swim שלדעתנו אחד המערכות המובילות בעולם למסחר באופציות, אבל כמובן שאתם יכולים להשתמש במערכות אחרות של ברוקרים אחרים כי אנחנו מלמדים קונספט ואת הקונספט הזה אפשר לקחת לתוכנה אחרת ולסחור שם באותה מידה וליישם שם את הטכניקות שאנחנו מלמדים.
תכנית מסחר באופציות היא מאוד מורכבת וצריך לעבוד לפי שלבים, לכן אנחנו בנינו תכנית מסודרת לסוחרים מתחילים אשר מתחילים לי מיסודות המסחר ואז מתקדמים לאסטרטגיות וכמובן הלכה למעשה. גם אם אתם סוחרים מקצועיים באופציות, אתם יכולים ללמוד דברים חדשים, כי אנחנו משלבים טכניקות חדשות של ניהול תיקים בתוך הקורסים שלנו וזה משהו חדשני ויתכן שלא הכרתם לפני זה וכמובן יכול לעזור לכם להיות רווחיים יותר.
תכנית מסחר באופציות היא מאוד מורכבת וצריך לעבוד לפי שלבים, לכן אנחנו בנינו תכנית מסודרת לסוחרים מתחילים אשר מתחילים לי מיסודות המסחר ואז מתקדמים לאסטרטגיות וכמובן הלכה למעשה. גם אם אתם סוחרים מקצועיים באופציות, אתם יכולים ללמוד דברים חדשים, כי אנחנו משלבים טכניקות חדשות של ניהול תיקים בתוך הקורסים שלנו וזה משהו חדשני ויתכן שלא הכרתם לפני זה וכמובן יכול לעזור לכם להיות רווחיים יותר.

הסבר כללי על הקורס, מערכות ושימוש בנתונים

— 01 ינואר 2021

  • בקורס זה מתבצעות הדגמות במערכת Thinkorswim
  • בקורס זה מתבצעות דוגמאות גם בכסף אמיתי וגם בכסף מדומה
  • לצורך הדגמה אין לראות בפעולות אלו המלצה לרכישה של אסטרטגיות, מסחר בשוק ההון הוא מסוכן ולכן צריך לראות את דף סיכוני מסחר לפני שסוחרים בכסף אמיתי
  • קורס זה הוא חלק ראשון מתוך מספר חלקים, צריך לראות את כל חלקי הקורסים על מנת להבין טוב את תחום המסחר.
  • רכישת חבילת קורסים הדרך המשתלמת ביותר ללמוד במרכז ללימודי שוק ההון, לרכוש חבילה של קורסים, או לרכוש את כל הקורסים במחיר מוזל לכל החיים


היה הראשון להוסיף חוות דעת.

בבקשה, התחבר כדי להשאיר חוות דעת
אופציות חלק 6 – קונה אופציית Put ב׳
מחיר:
₪500 ₪250