הוסף לרשימת משאלות

מה זה תטא?
המונח תטא מתייחס לשיעור הירידה בערך האופציה עקב חלוף הזמן. ניתן לכנות זאת גם כדעיכה בזמן של אופציה. משמעות הדבר היא שאופציה מאבדת ערך ככל שהזמן מתקרב לפקיעה. תטא מתבטא בדרך כלל כמספר שלילי וניתן לחשוב עליו כמספר בו ערך האופציה יורד מדי יום.

תטא מתבטא בדרך כלל כמספר שלילי וניתן לחשוב עליו כמספר בו ערך האופציה יורד מדי יום.

 

הבנת תטא

תטא הוא חלק מקבוצת האמצעים למסחר באופציות המכונים היווניות, המשמשות בתמחור אופציות. זכרו – אופציות נותנות לקונה את הזכות לקנות או למכור נכס בסיס במחיר המימוש לפני שתוקף האופציה יפוג. מחיר המימוש, נקבע בעת כתיבת החוזה לראשונה, ומודיע למשקיע על המחיר אליו על נכס הבסיס להגיע לפני שניתן לממש את האופציה.

מדד התטא מכמת את הסיכון שהזמן מהווה לרוכשי האופציות מכיוון שאפשר לממש אופציות לתקופה מסוימת בלבד. זה נקרא ריקבון זמן או שחיקת ערך האופציה ככל שעובר הזמן. רווחיות האופציה פוחתת ככל שעובר הזמן. אך מה קורה כששתי אופציות דומות אך האחת תפוג לאורך זמן רב יותר? ערך האופציה לטווח הארוך גבוה יותר מכיוון שיש סיכוי גדול יותר או יותר זמן שהאופציה תעבור תגיע למחיר המימוש.

מכיוון שתטא מייצג את סיכון הזמן ואובדן ערך האופציה, זה תמיד מתבטא כנתון שלילי. ערך האופציה פוחת ככל שעובר הזמן עד לתאריך התפוגה. מכיוון שתטא תמיד שלילי עבור אופציות CALL, תמיד יהיה ערך אפס של זמן כאשר האופציה תפוג. זו הסיבה שתטא הוא דבר טוב עבור מוכרים אך לא עבור קונים – הערך פוחת מצד הקונה ככל שעובר הזמן, אך עולה עבור המוכר. זו הסיבה שמכירת אופציה מכונה גם מסחר בתטא חיובי – כאשר התטא מאיץ, רווחי המוכר על האופציות גדלים.

מבוא לערך הזמן

1
מה זה דעיכת זמן?
4 דקות
2
דעיכת זמן בדוגמאות בעולם האמיתי של נדל”ן וביטוח
5 דקות
3
דעיכת זמן מול כסף
6 דקות
4
עקומת דעיכה בזמן
5 דקות
5
ערך Intrinsic Value באופציות Call And Put
5 דקות
6
ערך פנימי וערך חיצוני
4 דקות

מבוא ליוונית תטא

1
מהי תטא
9 דקות
2
עקומת תטא אופציית Call
4 דקות
3
השפעת דעיכת הזמן על קונה אופציית Call
2 דקות
4
השפעת דעיכת הזמן על מוכר אופציית Call
5 דקות
5
עקומת תטא אופציית Put
4 דקות
6
השפעת דעיכת הזמן על קונה אופציית Put
5 דקות
7
השפעת דעיכת הזמן על מוכר אופציית Put
7 דקות

תטא ומחירי מימוש שונים

1
תטא ותאריכי פקיעה שונים
7 דקות
2
תטא ואופצייה מחוץ לכסף
7 דקות
3
תטא ואופצייה בתוך הכסף
5 דקות
4
תטא של תיק
8 דקות
5
תטא של מניה
3 דקות

דעיכת זמן בזמן אמת

1
דוגמאות של ערך הזמן על אסטרטגיות באופציות 1
6 דקות
2
דוגמאות של ערך הזמן על אסטרטגיות באופציות 2
6 דקות
3
דוגמאות של ערך הזמן על אסטרטגיות באופציות 3
5 דקות
4
דוגמאות של ערך הזמן על אסטרטגיות באופציות 4
6 דקות

המשך ליסודות האופציה חלק 10 - תנודתיות

1
המשך ליסודות האופציה חלק 10 – תנודתיות
4 דקות
אנחנו מלמדים את הסטודנטים שלנו לסחור באמצעות מערכות אשר ניתנות להורדה בחינם ואשר ניתן ללמוד ולבצע בהם סימולציות מסחר לצורך אימון. אולם, אם אתם ממשיכים למסחר בכסף אמיתי יהיו לכם עלויות נוספות אשר תשלמו לקבלת מידע בזמן אמת. ברוב המקרים, אם תפתחו חשבון מסחר, תהיה לכם עלות מינימלית לקבלת נתונים.
כן, אם אתם רוכשים מנוי לכל החיים תהיה לכם אפשרות לראות את כל הקורסים שלנו ואת כל הקורסים שנפיץ בעתיד. בנוסף, תהיה לכם גם גישה לאינדיקטורים ייחודיים שאנחנו מפתחים ואסטרטגיות למסחר אוטומטי.
אנחנו מלמדים לסחור בכסף אמיתי ברוב הקורסים. בקורסים של ניהול פוזיציות והלכה למעשה יש דוגמאות ממסחר בכסף אמיתי. אולם בדוגמאות שאנו מסבירים בצורה טכנית כיצד לבצע כניסה ומיד לאחר מכן יציאה מפוזיציות לשם הדגמה אנו מבצעים זאת בחשבון מדומה.
באופציות אנחנו מלמדים לסחור במערכת שנקראת think or swim שלדעתנו אחד המערכות המובילות בעולם למסחר באופציות, אבל כמובן שאתם יכולים להשתמש במערכות אחרות של ברוקרים אחרים כי אנחנו מלמדים קונספט ואת הקונספט הזה אפשר לקחת לתוכנה אחרת ולסחור שם באותה מידה וליישם שם את הטכניקות שאנחנו מלמדים.
תכנית מסחר באופציות היא מאוד מורכבת וצריך לעבוד לפי שלבים, לכן אנחנו בנינו תכנית מסודרת לסוחרים מתחילים אשר מתחילים לי מיסודות המסחר ואז מתקדמים לאסטרטגיות וכמובן הלכה למעשה. גם אם אתם סוחרים מקצועיים באופציות, אתם יכולים ללמוד דברים חדשים, כי אנחנו משלבים טכניקות חדשות של ניהול תיקים בתוך הקורסים שלנו וזה משהו חדשני ויתכן שלא הכרתם לפני זה וכמובן יכול לעזור לכם להיות רווחיים יותר.

הסבר כללי על הקורס, מערכות ושימוש בנתונים

— 01 ינואר 2021

  • בקורס זה מתבצעות הדגמות במערכת Thinkorswim
  • בקורס זה מתבצעות דוגמאות גם בכסף אמיתי וגם בכסף מדומה
  • לצורך הדגמה אין לראות בפעולות אלו המלצה לרכישה של אסטרטגיות, מסחר בשוק ההון הוא מסוכן ולכן צריך לראות את דף סיכוני מסחר לפני שסוחרים בכסף אמיתי
  • קורס זה הוא חלק ראשון מתוך מספר חלקים, צריך לראות את כל חלקי הקורסים על מנת להבין טוב את תחום המסחר.
  • רכישת חבילת קורסים הדרך המשתלמת ביותר ללמוד במרכז ללימודי שוק ההון, לרכוש חבילה של קורסים, או לרכוש את כל הקורסים במחיר מוזל לכל החיים


היה הראשון להוסיף חוות דעת.

בבקשה, התחבר כדי להשאיר חוות דעת
אופציות חלק 9 – תטא וערך הזמן
מחיר:
₪500 ₪250